Motivační karty

Spolu s mou maminkou výtvarnicí jsem vytvořila sadu 40ti karet, které původně vznikly jako doplněk poradenství s dětskými klienty.

Koncept podpůrných karet se stále rozrůstal a já jsem si říkala, že by byla škoda pracovat s nimi pouze v rámci poradny.

Poselstvím mých karet je umožnit dětem lépe poznávat svůj vnitřní svět. Děti i rodiče si díky nim jednoduše a hravou formou osvojí základní kineziologické principy zaměřené především na podporu energie očí/uší, propojení mozkových hemisfér, práci s dyslektickými poruchami. Seznámí se se základy Tradiční čínské medicíny. Další karty jsou věnované podpoře verbálního projevu a představivosti. Poslední skupina karet je zaměřená na relaxaci a návratu k sobě samému. Jde o oblast hry, hudby, zpěvu, smíchu, meditace a cvičení.

Využití karet je neomezené, můžete jimi podpořit funkce jednotlivých orgánů (oka, ucha). Tedy pokud nosí dítě/rodič brýle, můžete cíleně podpořit energii očí. Máte-li hyperaktivní dítě, je možné s ním pracovat na relaxačních technikách. Další možností je pracovat s kartami pro snížení konkrétního stresu z aktuální situace. V neposlední řadě lze nechat samotné děti zvolit způsob použití karet – ať už pro vyprávění příběhu nebo k tvorbě vlastních cviků a úkolů či k volné hře.

Cena karet v látkovém pytlíku je 550Kč