Můj příběh

Kdybyste mě znali odmala, pamatovali byste si mě jako malou sebevědomou blondýnku s kudrlinkami. Narodila jsem se v Ostravě a bydlela kousek od kina Vesmír. Jako každé „správné“ ostravské dítě jsem si záhy pořídila respirační problémy a kolem 4 let mi byla diagnostikovaná vrozená oční vada, silná krátkozrakost a astigmatismus. Tehdy jsem neměla nejmenší tušení, jak moc mi mé oči změní pohled na svět a kam mě zavede cesta sebeponání, sebepřijetí, sebeléčení.

Dost dlouho jsem byla přesvědčená, že jsem zdravá a všechno zvládnu přesto, že jsem od okolí slýchávala pravý opak. Jak jsem rostla, mé skálopevné přesvědčení o mém zdraví a správnosti mého bytí se rozplynulo v chaosu světa. Zdraví svých očí jsem nejdřív řešila laserovou operací a poté i očními implantáty. Ale záhy se ukázalo, že v důsledku stresu se má oční vada stále zhoršuje. S tímto mi klasická medicína již nemohla pomoci jinak než dalšími invazivními zákroky. Tak jsem se začala zajímat o alternativní metody svépomoci, zdravovědy a sebeuvědomění.

Kdybyste mě znali teď, řekli byste si, že jsem přátelská, občas výstřední a často bosá maminka tří dětí, která od života vždy dříve či později dostala, vybojovala a přijala vše, co chtěla, co potřebovala, aby se dostala tam kde je, aby vyrostla a dospěla v sebevědomou ženu, matku a průvodkyni pro ostatní.